• Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmakta olan İstanbul Park Pisti, toplam 2 milyon 215 bin m2'lik bir alanı kaplıyor.
• Önce pistin adı İstanbul Speed Park(Türkçesi:İstanbul Hız Parkı) konmak istendi ancak toplumun Türkçe duyarlılığı sayesinde pistin adı İstanbul Park'a çevrildi.
• Toplam uzunluğu 5 bin 378 m olan pistte 6 sağa, 8’i de sola olmak üzere toplam 14 dönemeç (viraj) yer alıyor. Saat yönünün tersine koşulacak biçimde tasarlanan pist, 124 bin lastik bariyerle çevreleniyor.

8'inci viraj pılotların korkulu rüyası olmuştur.Yüksek Yer Çekimine (G kuvvetine ) Maruz Kalan Pilotlar Bu Viraj dan korktuklarını Her Yarış Başı Söylerler. 8. viraz ard arda 3 apex noktasına sahiptir. Bu anlamda Dünya'nın meşhur virajlarındandır.

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1 yarışlarını canlı olarak izlemek istediğinizde Bily Turizm Transfer olarak Formula 1 biletleri temin ederek İstanbul Park Pistine aynı zamanda ulaşımınız konusunda Transfer hizmetide vermekteyiz.

Atatürk Havalimanı İstanbul Park Transferleri
Sabiha Gökçen Havaalanı İstanbul Park Transferleri